به‌دست آوردن کنترل کامل دستگاه با استفاده از نقص موجود در WinRAR
شرکت مایکروسافت، جزئیات مربوط به حمله‌ی ماه مارس را که از آخرین نقص کشف شده‌ی ("WinRAR ("CVE-۲۰۱۸-۲۰۲۵۰ استفاده می‌کرد، منتشر کرد. این نقص در ماه‌های اخیر به‌طور گسترده‌ای در میان گروه‌های جرایم اینترنتی و هکرها مورد استفاده قرار گرفته است.
 ١١:٣٠ - پنج شنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
۵۴۰ میلیون از رکورد‌های کاربران فیس‌بوک، در سرورهای محافظت نشده آمازون کشف شد
بیش از نیم‌میلیارد رکورد از میلیونها کاربر فیس‌بوک در مورد سرورهای ابری محافظت نشده آمازون ، کشف شده است. مجموعه داده‌های سوء استفاده شده به طور مستقیم از فیس‌بوک نمی‌آیند بلکه به جای آن، جمع‌آوری شده و به شکل ناامنی توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث برنامه فیس‌بوک، به صورت آنلاین ذخیره شده‌اند.
 ١٦:٠٠ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ ‫ بررسی برنامه‌های اندرویدی ((افزایش سرعت اینترنت))
متاسفانه برنامک‌های متعددی تحت عنوان "افزایش سرعت اینترنت" در فروشگاه‌های برنامک ‌های اندروید وجود دارند. این برنامک‌ها با ظاهرسازی و ادعاهای دروغین سعی در ترغیب کاربران به نصب برنامک را دارند اما هیچ‌کدام نمی‌توانند منجر به افزایش سرعت اینترنت شوند، چرا که چنین کاری در دنیای واقعی عملی نیست. این برنامک‌ها به محض شروع اعلام می‌کنند که سرعت اینترنت پایین است، سپس با نمایش اعلان‌هایی و بعد از چند ثانیه، ادعا می‌کنند که سرعت اینترنت افزایش یافته است. در این گزارش برنامک‌های پرنصب (۲۹ برنامک با بیش از ۱۲۷هزار کاربر) در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده شده که این برنامک‌ها در پس‌زمینه هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند و تنها با هدف نمایش تبلیغات و کنترل گوشی کاربر منتشر شده‌اند.
 ١٢:٠٠ - يکشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آلوده‌شدن ۱۵۰ ميليون کاربر اندرويد به بدافزار "Simbad"
یک پویش پیشرفته‌ی مخرب کشف شده است که بدافزار ‫سیمباد (SimBad) را از طریق فروشگاه Google Playمنتشر می‌کند. به‌گفته‌ی کارشناسان، بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر در حال حاضر تحت تأثیر این پویش قرار گرفته‌اند.
 ١٦:٠٠ - يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
فایرفاکس، پیام "احراز هویت مورد نیاز است" که از طریق وب‌سایت‌های کلاهبرداری نشان داده می‌شود را مسدود می‌کند
پس از بیش از یک دهه، فایرفاکس در نهایت موجب آرامش خاطر کاربرانی شد که با پنجره «احراز هویت مورد نیاز است» جعلی به ستوه آمده بودند. در نسخه ۶۸ فایرفاکس، موزیلا تصمیم گرفت تا دستور مشکل‌ساز ورود به سیستم را که به واسطه وب‌سایت‌های کلاهبرداری صورت گرفته، متوقف کند.
 ١٠:٣٠ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>